Recent News

Friday, February 17 2017

Czym zająć się podczas studiów?

Istnieje wiele sposobów na dorobienie na studiach. Niektórymi, takimi jak na przykład praca jako kelner czy pomoc sklepowa, mogą zająć się studenci praktycznie wszystkich kierunków. Innymi pracami zwykle zajmują się natomiast studenci kierunków artystycznych. Może to być na przykład grafika użytkowa albo projektowanie stron internetowych.

Wielu studentów i studentek dorabia jako kelnerki lub ekspedientki. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia, żeby dostać pracę w sklepie. Jeśli oczywiście je posiadasz, tym bardziej nie musisz się martwić o dostanie pracy. Poszukiwanie możesz zacząć od wydrukowania swojego CV i wybrania się do najbliższej galerii handlowej. Odwiedź tam kilkanaście wybranych sklepów czy restauracji i dowiedz się o możliwości zdobycia etatu.

Inni studenci już podczas studiów decydują się na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Dobrym przykładem mogą być tu na przykład studenci kierunków informatycznych, którzy projektują aplikacje mobilne czy strony internetowe. Jeżeli interesuje Cię taki zarobek, możesz znaleźć etat w firmie lub poszukać zleceń jako freelancer.

Projektami artystycznymi zajmują się zazwyczaj studenci Akademii Sztuk Pięknych. Nie jest to jednak oczywiście zajęcie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla nich - jeżeli masz smykałkę artystyczną i zdobędziesz umiejętności obsługi programów graficznych, możesz z powodzeniem realizować zlecenia jako freelancer. Być może zainteresuje Cię obróbka zdjęć, grafika użytkowa albo wykonywanie bannerów na strony internetowe. Tak ja to zrobiłem i bezcennego doświadczenia nabytego w trakcie studiów nikt i nic mi nie odbierze.