Recent News

Tuesday, April 11 2017

Krajobraz śródziemnomorski

Pierwszy raz na Majorkę przybyłem kilka lat temu. Nie planowałem wówczas robienia żadnych zdjęć w plenerze, chciałem po prostu zorganizować sobie wakacje i odpocząć. Okazało się jednak, że moja pasja jest silniejsza. Jak tylko wylądowałem z dziewczyną na wyspie, z miejsca uderzyła nas bardzo sprzyjająca atmosfera. Od razu zrozumiałem, że muszę sfotografować przynajmniej niektóre krajobrazy Majorki.

Majorka jest dość dużą wyspą, ale i tak zadziwia mnie, jak bardzo zróżnicowana jest pod względem geologicznym. Najpiękniejsze krajobrazy to według mnie pasma górskie, które tutaj ciągną się przez przynajmniej kilka kilometrów. Zwraca również uwagę niezwykle bogata roślinność wyspy, której obecność jest wynikiem specyficznego klimatu śródziemnomorskiego. Na Majorce znajdują się również piękne jaskinie z ogromnym jeziorem podziemnym, które bardzo lubię fotografować.

Od czasu pierwszego przyjazdu na Majorkę minęło parę lat. Od tamtej pory staram się tutaj bywać przynajmniej raz w roku, niekoniecznie kiedy trwa sezon. Za każdym razem udaje mi się znaleźć zupełnie nowe krajobrazy do sfotografowania. Poznałem dzięki temu wielu mieszkańców Majorki, z którymi umawiam się na wspólne wycieczki do najbardziej interesujących miejsc. Mam nadzieję, że w ten sposób nie umkną mi żadne krajobrazy na wyspie.