Recent News

Thursday, April 20 2017

Nauka fotografii reklamowej

Ponieważ utrzymuję się z pracy grafika reklamowego i całkiem nieźle zarabiam, dostaję sporo pytań na temat tego, jak udało mi się dołączyć do grona zawodowców. Otóż fotografią reklamową zacząłem zajmować się po ukończeniu odpowiednich warsztatów. Wcześniej nie potrafiłem nawet obsługiwać lustrzanki oraz dokonać edycji zdjęcia w Photoshopie. Obecnie wykonuję bardzo dużo dobrze płatnych zleceń, a także ciągle rozwijam swoje umiejętności.

Na zajęciach nauczyłem się przede wszystkim tego, w jaki sposób robić zdjęcia, żeby sprawdziły się jako fotografia reklamowa. Warsztaty dotyczyły przede wszystkim fotografowania produktów, tego jak należy je ustawić, jak dobrać światło i tło, a także jakie są podstawowe zasady związane z kadrowaniem. Nauczyłem się robienia zdjęć przy świetle studyjnym, wyposażania oraz ustawiania lamp studyjnych, a także fotografowania przedmiotów o zróżnicowanych rozmiarach i powierzchni.

Poznałem również bardzo ciekawe sposoby na ustawianie ekspozycji oraz uzyskiwanie różnych ciekawych efektów. Kolejnym etapem kursu była w moim przypadku obróbka gotowych zdjęć. Nauczyłem się podstawowych zasad retuszu i edycji fotograficznej w programach graficznych, a także korygowania własnych błędów związanych z kolorystyką, ekspozycją czy kadrowaniem. Dzięki temu fotografia reklamowa stała się moim sposobem na życie.