Recent News

Thursday, May 11 2017

Szukasz grafika? Postaw na...

Zlecanie projektów graficznych to wcale nie jest taka prosta sprawa jakby mogło wydawać, ponieważ w tym wypadku jest to cały proces, a pamiętać trzeba o wielu szczegółach.

Szczegółowo od a do z

Z mojego punktu widzenia, czyli grafika, przede wszystkim brałbym pod uwagę doświadczenie dane osoby czy agencji, której chciałbym zlecić projektowanie graficzne, chociaż z drugiej strony nowe i młode osoby mają często świeże spojrzenie i głowy pełne pomysłów, więc nie ma co omijać ich szerokim łukiem. Oczywiście zawsze starałbym się dokładnie i szczegółowo określić, jakie są moje oczekiwania. Wszelkie parametry i dane, które powinny być zawarte w projekcie powinny być podane już na początku, aby wykonawca nie miał co do nich żadnych wątpliwości. Warto też śledzić jego pracę na bieżąco i akceptować kolejne jej etapy, zwłaszcza jeżeli jest ich wiele.

Trzy kroki do wyceny

W mojej pracy wyróżniam trzy wyznaczniki, które pomagają mi zwykle wycenić moją pracę. Po pierwsze czas, jaki będę musiał poświęcić na wykonanie zlecenia. Staram się też, po wnikliwej rozmowie, wywnioskować z jakim klientem będę miał do czynienia, są tacy, z którymi szybko łapię nić porozumienia i tacy, z którymi trudno się dogadać. Po trzecie zawsze cenię swoje dokonania, bo jeżeli chcę aby inni je doceniali, to nie mogą pozwolić sobie na zbyt niskie stawki.