Recent News

Thursday, October 26 2017

Wyjątkowy sposób na dekorację wnętrza

Drukarnia, w której pracuję, zajmuje się wykonywaniem tych bardzo typowych i trochę mniej zwyczajnych zleceń. Zajmuję się głównie projektowaniem ulotek, plakatów, folderów reklamowych, ale również zleceniami nietypowymi, jak projekty fototapet do umieszczenia na ścianie w domu.

Każda rzecz, którą projektuję, będzie miała odpowiednie wymiary i zostanie wykonana na innego rodzaju materiale, z użyciem innych farb, i oczywiście - na innej maszynie drukującej. W związku z tym do moich zadań należy nie tylko wykonanie ciekawego wizualnie projektu, ale również - dopasowanie go do standardów drukarskich.

Przykładem mogą być obrazy canvas, na które dostajemy dość często zlecenia. To wyjątkowe fotografie drukowane nie na papierze, ale na specjalnym bawełnianym płótnie, które rozciąga się na sosnowych ramach. W efekcie otrzymujemy piękne płócienne malowidło-fotografię. Jest to nowoczesny sposób dekorowania wnętrz, łączący w sobie klasykę (obraz na płótnie) z nowoczesnością (futurystyczna fotografia lub zdjęcie z rodzinnego albumu).

Płótna canvas nie są jeszcze zbyt znane, ale młodzi ludzie dekorujący swoje mieszkania coraz częściej sięgają po to rozwiązanie. Moim zadaniem w pracy jest takie wykonanie ustawień druku, by projekt został wydrukowany na płótnie perfekcyjnie, bez żadnych niedociągnięć.