Recent News

Tuesday, December 5 2017

Jak znaleźć najlepszego fotografa na imprezę?

Szukanie specjalistów, szczególnie w szeroko rozumianej branży artystycznej to niełatwe zadanie. Na szczęście ja, z perspektywy osoby zajmującej się fotografią i grafiką, wiem, jak ci pomóc. Poniżej znajdziesz kilka rad na temat tego, jak znaleźć najlepszego fotografa na przyjęcie noworoczne.

Sylwester jest jeden, chętnych jest wielu

Po pierwsze, zacznij poszukiwania wcześnie. Nie ma nic gorszego, niż zorientowanie się, że nie ma się jeszcze wynajętego fotografa na sylwestra na przykład pod koniec listopada. Z dużym prawdopodobieństwem wybór fotografów będzie już niewielki i siłą rzeczy będzie trzeba zgodzić się na wyższą cenę, a jednocześnie niższą jakość. Należy więc jak najwcześniej zacząć przeglądać oferty, by, jak to się brzydko mówi, nie zostać z ręką w nocniku. Pytanie jednak jak szukać i właściwie, na jakiej grupie fotografów się skupić?

Fotograf na sylwestra musi być wyjątkowy

Przede wszystkim, nie warto inwestować w wynajęcie fotografa, który zazwyczaj nie zajmuje się fotografowaniem imprez, szczególnie tych wieczornych, które ze względu na brak światła są naprawdę trudnym zadaniem. Należy więc odpuścić sobie szukanie fotografów, którzy robią tylko portrety i krajobrazy, bo sylwester będzie dla nich zbyt dużą odmianą. Szukając fotografa na sylwestra warto też zwracać uwagę na kreatywność tej osoby – zdjęcia z takiej imprezy nie mogą być przecież nudne. Najbezpieczniej zawsze jest wynająć kogoś, kogo polecają znajomi, więc warto zasięgnąć języka w swoim otoczeniu i wybrać osobę pewną i sprawdzoną.