Recent News

Monday, May 14 2018

Strategia reklamowa, czyli jak udekorować restaurację?

Będąc doświadczonym specjalistą w temacie reklamy, reprezentuję jednak świeże spojrzenie na kwestie dekoracji w punktach usług gastronomicznych. Stąd nie jest mi obca wiedza, jak udekorować restaurację.

Reklamy różnej jakości

Z moich doświadczeń wynika, że grafika reklamowa restauracji potrafi być na bardzo różnym poziomie. Są w naszym kraju miejsca jakby stworzone przez najlepszych w branży. Świeże spojrzenie połączone z latami doświadczenia, a w efekcie wychodzi prawdziwe cudo, zachęcające klientów do odwiedzenia knajpy i zostawienia w niej sporej ilości gotówki. Z drugiej strony mamy niezbyt estetyczne banery reklamowe, nieco już zniszczone i pożółkłe,

Dekoracja w restauracji

Kwestia tego, jak wygląda restauracja w środku jest kluczowa, oczywiście zaraz po umiejętnościach szefa kuchni i zespołu. Dekoracje tworzą atmosferę i nadają klimat. Nieraz kuchenne rewolucje udowodniły, że kiedy dekoracje są kompletnie nietrafione, cały interes idzie kiepsko. Niewielka zmiana, mała metamorfoza potrafi zdziałać cuda. Ważne, by dopasować dekoracje do charakteru miejsca. Istotne też, aby, kiedy powstają reklamowe fotografie restauracji, na przykład do reklam czy na media społecznościowe, grafik nad wszystkim czuwał.

Reklama to w dzisiejszych czasach niezwykle ważne źródło informacji o różnych punktach handlowych i usługowych. Potrafi ona albo zachęcić albo odstraszyć od odwiedzenia danego miejsca. Moja rola, jako grafika o specjalności reklamowej jest taka, aby pomagać generować zyski za pomocą świetnie przygotowanej kampanii reklamowej.