Recent News

Wednesday, June 20 2018

Jak wygląda tworzenie grafiki pod nadruki na koszulkę?

Koszulki z różnorodnymi nadrukami są prawdziwym hitem już od dobrych kilku lat. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość drukarni i grafików oferuje swoje usługi również na tej płaszczyźnie. Jak wygląda tworzenie profesjonalnych grafik na koszulki z nadrukami?

Z własnego doświadczenia wiem, że również tutaj, jak i przy wykonywaniu jakichkolwiek grafik, wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekuje klient. Oczywiście, zdarzają się niezdecydowani klienci, którzy pozostawiają miejsce na inwencję twórczą, większość ma jednak wyraźne oczekiwania co do wyjściowego efektu pracy. Duża ilość takich klientów to mniejsze lub większe firmy, które chcą przygotować grafikę do nadrukowania na koszulki firmowe. Tutaj sprawa jest stosunkowo prosta - często wystarczy odpowiednio przygotować logo firmowe. W przypadku nieco większych grafik klienci z reguły sami wybierają slogany reklamowe, które mają pojawić się w grafice.

Aby dobrze przygotować grafikę, należy znać również kolor koszulek, na jakich zostanie ona nadrukowana. Co z tego, że grafika będzie świetnie przygotowana pod białe koszulki, jeśli klient zechce nadrukować ją na koszulki czerwone lub, co gorsza, czarne. Dlatego jest to kolejna bardzo ważna kwestia, którą należy poruszyć przy przyjmowaniu zlecenia. Niekiedy zdarza się, że klient chce stworzyć kilka różnych koszulek, a wówczas sprawa nie jest już taka łatwa. Najprostszym rozwiązaniem, które sprawdza się również wtedy, kiedy zwyczajnie nie wiemy na jakie koszulki trafi grafika, jest stworzenie uniwersalnego wzoru, który nie straci walorów estetycznych na tle żadnego koloru.